Szukaj

Jak przygotować idealną skórkę pomarańczową?

Gosia, 4 listopad 2016
Jak przygotować idealną skórkę pomarańczową?

Skórka cytrynowa i pomarańczowa to idealny dodatek do ciast, deserów czy aromatycznych napojów. Nic dziwnego, to przecież w skórce cytrusów znajduje się najwięcej olejków eterycznych. Jest też bogata w witaminy i cenne składniki odżywcze. Samodzielne przygotowanie jej może się wydawać bardzo pracochłonne. Ale nie z obieraczką Pelamatic! Pokażę Ci jak szybko przygotować idealną skórkę z cytrusów.


Ustaw obieraczkę Pelamatic®:

  • nakładkę trójzębną ustaw jak dla dużych owoców (w instrukcji: rys. 4 A)
  • włącz I stopień obierania (pojedyncze obieranie, w instrukcji: rys. 1 B)
  • ustaw grubość obierania przesuwając regulator ostrza jak dla owoców z cienką skórką (w instrukcji: rys. 2 A)


Zacznij od dokładnego wyszorowania skórki owoców, używając do tego szczotki. Następnie sparz je. Tak przygotowane owoce możesz obierać. Nabijaj je pojedynczo na trójząb obieraczki i włącz urządzenie. Po każdym obranym owocu obieraczka wyłączy się sama, wtedy możesz bezpiecznie zdjąć go i nałożyć kolejny. Gdy obierzesz już potrzebną ilość skórki, możesz obrać pozostałe cytryny lub pomarańcze z białej warstwy (albedo) zmieniając jedynie grubość obierania. W tak prosty sposób otrzymujesz idealnie obraną skórkę z cytrusów oraz pięknie obrane owoce. 


Zachęcam Cię też do obejrzenia filmu instruktażowego, na którym pokazałam jak poprawnie ustawić obieraczkę oraz jaki efekt uzyskałam przy obieraniu skórki z pomarańczy.