Szukaj

Fit majówka z Obieramy.pl

Gosia, 27 kwiecień 2017
Fit majówka z Obieramy.pl

Majówka to fortunne nałożenie się na siebie kilku szczególnych okoliczności, które dają niesamowitą okazję na to, by na kilka dni wyłączyć telefon oraz laptopa i oddać się błogiemu, beztroskiemu leniuchowaniu. Problem pojawia się dopiero, gdy trzeba sobie przyrządzić coś dobrego do przegryzienia. Wielogodzinne stanie przy garnkach odpada, z kolei jedzenie na telefon jest na ogół tłuste, drogie i niezdrowe. Maj to bogactwo świeżych warzyw, owoców i ziół, a nie kaloryczne fryty czy burgery, czy inne dania typu fast food. Obieramy.pl ma jednak sposób, na to, by do piknikowego kosza zabrać coś zdrowego i pożywnego, a zamiast kucharzenia, relaksować się w majowym słońcu.

Warzywa i owoce w maju

Znalezienie dobrych warzyw i owoców zimą jest zadaniem karkołomnym i wiele osób decyduje się na mrożonki. Maj to miesiąc, w którym natura budzi się do życia, dostarczając pierwszych zbiorów truskawek, ziemniaków, szparagów czy botwinki. Do tego na półkach nie brakuje cytrusów, bananów, kiwi i innych owoców z importu. Każdy wie, że są one doskonałym źródłem wielu bezcennych witamin i minerałów, jednak dla wielu przeszkodą jest konieczność żmudnego obierania. Z pomocą przychodzi elektryczna obieraczka, która może poradzić sobie z praktycznie każdym warzywem i owocem o owalnym kształcie. Sprawdza się np. jako obieraczka do ziemniaków czy obierak do pomarańczy.

Automatyczna obieraczka od Obieramy.pl

Moda na bycie fit sprawiła, że na rynku zaczęło pojawiać się wiele urządzeń wspomagających zdrowy tryb życia. Maszynka do obierania w ten trend się wpisuje, jednak znalezienie modelu o uniwersalnych właściwościach, a przy tym solidnego i w przystępnej cenie, to nie lada wyzwanie. Stworzenie domowej obieraczki, która spełniałaby wszystkie te wymagania, było celem, jaki postawiła sobie firma Pelamatic - założona 20 lat temu w Hiszpanii, gdzie świeże warzywa i owoce to podstawa diety milionów mujeres, hombres i niños.

Na Obieramy.pl można wybrać pomiędzy dwoma modelami automatycznej obieraczki hiszpańskiego producenta: podstawowym - Pelamatic OPD-001 oraz nieco ulepszonym pod względem wykonania, poręczności i funkcjonalności OPP-001.

Obieraczka do owoców i warzyw Pelamatic® OPD-001
Pelamatic OPD-001
Obieraczka do owoców i warzyw Pelamatic® OPP-001
Pelamatic OPP-001

Jeden i drugi doskonale sprawdzą się jako obieraczka do jabłek czy innych owoców i warzyw o okrągłych (owalnych) kształtach, które zabierają w kuchni najwięcej czasu. Maszynki działają w kilku trybach, które służą do pozbywania się skórki różnego typu. Stalowe, obrotowe ostrza są niezwykle precyzyjne, a mimo to bezpieczne. Kontakt z dłońmi człowieka jest praktycznie zerowy, a do tego system autoOFF automatycznie zatrzymuje pracę urządzenia po zakończeniu obierania.

Co można przygotować dzięki obieraczce Pelamatic?

Automatyczna maszynka do obierania nawet kilkukrotnie przyspieszy pozbywanie się skórki z produktów niezbędnych do przyrządzenia potraw z warzyw i owoców. Do majówkowego koszyczka można dzięki niej zapakować np. sałatkę jarzynową lub owocową, a także świeży sok czy smoothie. A co, gdy się skończą? Masa obieraka to nieco ponad 1,5 kg, dzięki czemu można zabrać go ze sobą do domku czy na działkę.