Szukaj

Czy znasz owoc kaki?

Gosia, 8 grudzień 2016
Czy znasz owoc kaki?

Czy znasz owoc kaki? A może znasz inne nazwy tego aromatycznego owocu? Persymona? Szaron? Wszystkie te nazwy odnoszą się do jednego słodkiego i pysznego owocu, który coraz częściej można spotkać na polskich sklepowych półkach. Pochodzi on z Chin, w wyglądzie przypomina pomidora. Kaki jest koloru pomarańczowego z dużą czterolistną szypułką na szczycie. Miąższ owocu jest w całości jadalny, jedynie skórka, która jest twarda, musi zostać obrana. 


Kaki najlepiej smakują na świeżo. Ze względu na swój słodki smak są bardzo dobrym dodatkiem do różnych deserów. Świetnie sprawdzają się jako składnik koktajli, nadając im ciekawy słodki smak. Można również przygotowywać z nich dżemy, galaretki, lub suszyć, tworząc pyszny dodatek do ciast, sałatek lub płatków śniadaniowych. Suszone owoce kaki przypominają w smaku suszone figi.


Nie bez znaczenia są również właściwości prozdrowotne kaki. Jest źródłem witaminy C, witaminy A, przeciwutleniaczy, błonnika pokarmowego oraz składników mineralnych. Obniża poziom cholesterolu, pozytywnie wpływa na wzrok, ma działanie przeciwwolnorodnikowe i przeciwnowotworowe.


Gorąco polecam spożywanie owoców kaki. Poniżej pokazuję jak obrać ten owoc.


Zacznij od ustawienia obieraczki Pelamatic®:

  • nakładkę trójzębną ustaw jak dla dużych owoców (w instrukcji: rys. 4 A)
  • włącz I stopień obierania (pojedyncze obieranie, w instrukcji: rys. 1 B)
  • ustaw grubość obierania przesuwając regulator ostrza jak dla owoców z cienką skórką (w instrukcji: rys. 2 A)


Nabijaj pojedynczo każdy owoc na trójząb obieraczki i włącz urządzenie. Po każdym obranym kaki obieraczka wyłączy się sama, wtedy możesz bezpiecznie zdjąć owoc i nałożyć kolejny. Szybko i bez wyślizgiwania się z rąk uzyskasz idealnie obrane owoce, które cieszą oko wyglądem a podniebienie smakiem. 


Zachęcam Cię również do obejrzenia filmu instruktażowego, na którym pokazałam jak poprawnie ustawić obieraczkę oraz jaki świetny efekt uzyskałam w bardzo krótkim czasie.